Echipa medicală

Galina_Andrusceac

Galina Andrușceac, șeful Secției diagnostic funcțional, medic funționalist, categorie superioară

Silvia_Agop

Silvia Agop, medic obstetrician ginecolog, dr. șt. med., asistent universitar la Catedra obstetrică și ginecologie a FECMF

 

 

 

 

 

 

 

 

Tamara_Bitca

Tamara Bâtca, șeful Secției obstetricală nr2, medic obstetrician-ginecolog, categorie superioară

Ălina Bejan, vicedirectorul pe problemele obstetrical-ginecologice, medic obstetrician-ginecolog, categorie superioară

Elena_Briceag

Elena Briceag, șeful Secției Laboratorului clinico-biochimic, medic Laborant, categorie superioară

 

Angela_Bragarenco

Angela Bragarenco, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

Lucia_Bodrug

Lucia Bodrug, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

Marian_Babuci

Marian Babuci, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

 

Angela_Budu

Angela Budu, medic internist, categorie superioară

Natalia_Burgoci

Natalia Burgoci, medic obstetrician – ginecolog

Aliona_Bogdan_Moraru

Aliona Bogdan-Moraru, medic obstetrician – ginecolog

 

Dona_Bobutac

Dona Bobuţac, șefa Cabinetului transfuzia sângelui

Ala_Cerbadji

Ala Cerbadji, șeful Secției morfopatologie, medic morfopatolog, categorie superioară

Mariana_Cazacu

Mariana Cazacu, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

Zoreana_Cazacu

Zoreana Cazacu, medic obstetrician – ginecolog

 

 

Larisa_Carlova

Larisa Carlova, medic internist, categorie superioară

Carolina_Calugareanu

Carolina Călugăreanu, medic neonatolog, categorie superioară

Rodica_Catrinici

Rodica Catrinici, medic obstetrician – ginecolog

Stela_Dodu

Stela Dodu, șeful Secției obstetricală Nr3, medic obstetrician–ginecolog, categorie superioară

Dorina_Darii

Dorina Darii, medic obstetrician–ginecolog, categorie superioară

Nadejda Dima, medic anesteziolog–reanimatolog

Nina_Enciu

Nina Enciu, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

elena_fatnic

Elena Fatnic, medic anesteziolog – reanimatolog

Elena Fomiciova, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

Ana_Fiodorov

Ana Fiodorov, medic neonatolog

Iulia_Gavriluta

Iulia Gavriluță, managerul Serviciului neonatal — pediatric, medic neonatolog, categorie superioară

Viorica_Golub

Viorica Golub, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

Gheorghe_Gaina

Gheorghe Găină, medic obstetrician – ginecolog

 

 

Larisa_Gheba

Larisa Gheba, medic obstetrician – ginecolog

Viorelia_Grosu

Viorelia Grosu, șeful Secției patologia gravidității nr.1, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

Ina_Gaitur

Ina Gaitur, medic obstetrician – ginecolog

 

 

Eugenia Guţu, medic obstetrician-ginecolog

Vasilii Guzun, medic chirurg, categorie superioară

Lilia_Gurdis

Lilia Gurdiș, medic neonatolog

Cristina_Ipati

Cristina Ipati, medic obstetrician – ginecolog

Liliana_Ioncu

Liliana Ioncu, medic obstetrician – ginecolog

Ana Jidenco, medic obstetrician-ginecolog

Vadim_Levca

Vadim Levcă, șeful Secţiei reanimare și terapie intensivă a nou-născuților nr1, medic neonatolog-reanimatolog, categorie superioară

Elena_Lupan

Elena Lupan, medic Obstetrician – ginecolog, categorie superioară

Anatol_Leasev

Andrei Leașev, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

 

 

Mariana_Luceac

Mariana Luceac, șeful Secție îngrijire a copiilor prematuri, medic neonatolog

Zinaida_Lozovschi

Zinaida Lozovschi, medic internist, categorie superioară

Vasile_Lopatchi

Vasile Lopatchi, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

Galina_Marusciac

Galina Marușciac, șeful Blocului operator obstetrical-ginecologic, medic obstetrician-ginecolog

Ala_Madan

Ala Madan, medic anesteziolog — reanimatolog, categorie superioară

Sergiu_Moscaliciuc

Sergiu Moscaliciuc, medic chirurg, categorie superioară

 

 

veronica_morosan

Veronica Moroşan, medic anesteziolog — reanimatolog

mihaela_morosanu

Mihaela Moroşanu, medic neonatolog

Victor_Melnic

Victor Melnic, medic chirurg

 

Vladimir_Malinovschi

Vladimir Malinovschi, șeful Secţiei radiologie, medic radiolog, categorie superioară

Egor Nichitin, medic imagist, categorie superioară

Silvia_Obor

Silvia Obor, șeful Secției recuperare și fizioterapie, medic fizioterapeut, categorie superioară

Ostrofet

Constantin Ostrofeţ, Medic obstetrician-ginecolog, categorie superioară, conferenţiar universitar

Oleg_Potacevshi

Oleg Potacevschi, vicedirectorul Serviciului obstetrical-ginecologic, medic obstetrician-ginecolog, categorie superioară

Natalia_Prodan

Natalia Prodan, șeful Secției ginecologia aseptică nr2, medic obstetrician-ginecolog, categorie superioară

Larisa Potacevschi, șeful Secției farmacie, farmacist, categorie superioară

 

 

Mariana_Pasecinic

Mariana Pasecinic, medic neonatolog — reanimatolog, categorie superioară

Victor_Prilipco

Victor Prilipco, șeful Secției UPUS a serviciului chirurgical — somatic, medic internist, categorie superioară

Iurie Punga, șeful Secției ginecologia septică, medic obstetrician — ginecolog, categorie superioară

 

 

Angela_Postu

Angela Postu, medic obstetrician – ginecolog

Elena_Parpaut

Elena Parpauț-Potacevschi, medic obstetrician – ginecolog

Tatiana_Petrova

Tatiana Petrova, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

 

Maria_Plesco

Maria Pleșco, medic neuro — pediatru, categorie superioară

Marian Pîrțu, medic chirurg, categorie superioară

Nicolae_Postu

Nicolae Postu, medic chirurg

 

 

Iulia_Procopciuc

Iulia Procopciuc,                medic neonatolog,         categorie superioară

Natalia_Paladi

Natalia Paladi, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

Olesea_Rotaru

Olesea Rotaru, medic obstetrician – ginecolog

Tatiana_Roscina

Tatiana Roșcina, șeful Secției obstetricală nr.2, medic obstetrician-ginecolog, categorie superioară

Milania_Railean

Melania Răilean, medic neuro — pediatru, categorie superioară

 

 

Dorina_Rotaru

Dorina Rotaru, șeful Secției reanimarea nou-născuților nr.2, medic neonatolog — reanimatolog, categorie superioară

Liviu_Sarateanu

Liviu Sărăteanu, șeful Secției obstetricală nr.1, medic obstetrician-ginecolog, categorie superioară

Inna_Sarateanu

Ina Sărăteanu, șeful secţiei neurologie vârstă fragedă, medic neuro — pediatru, categorie superioară

Cornelia_Sirbu

Cornelia Sîrbu, șeful Secției UPUS a Centrului Perinatologic, medic obstetrician-ginecolog, categorie superioară

 

Mihail_Sirbu

Mihai Sîrbu, șeful Secției chirurgie septică, medic chirurg, categorie superioară

Ludmila_Simon

Ludmila Simon, șeful Secției patologia nou-născutului, medic neonatolog, categorie superioară

Viorel_Smolnitchi

Viorel Smolnițchi, șeful Secției terapie nr.1, medic internist, categorie superioară

 

Varvara_Simionica

Varvara Simionică, medic internist, categorie superioară

Alexandra_Stati

Alexandra Stati, medic obstetrician – ginecolog

Liliana_Spanu

Liliana Spânu, șeful Șecției patologia gravidelor nr.1, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

 

ghenadie_severin

Ghenadie Severin, șeful Secției anesteziologie și reanimare, medic anestezist-reanimator, categorie superioară

Dumitru_Siscanu

Dumitru Șișcanu, șeful Secției consultativă, medic obstetrician-ginecolog, categorie superioară

Iurie_Sisnitanu

Iurie Șeșnițan, șeful Secției imagistică, medic obstetrician-ginecolog, Imagist, categorie superioară

Andrei Șcureac, medic chirurg

 

 

Doina_Sabohin

Doina Șabohin, medic neonatolog

Iurie_Tugui

Iurie Țugui, șeful Secției chirurgie aseptică, medic chirurg, categorie superioară

Oxana_Turcanu

Oxana Țurcanu, medic neonatolog — reanimatolog, categorie I

Margareta Uzun, medic obstetrician – ginecolog, categorie superioară

Valentina_Vazdoaga

Valentina Vîzdoagă,  medic obstetrician-ginecolog, categorie superioară

Ala_Valenga

Ala Valenga, șeful Secției terapie nr.2, medic internist, categorie superioară

Vasile_Zaporojan

Vasile Zaporojan, medic obstetrician – ginecolog, categoria superioară