Lista telefoanelor

Administraţia
Subdivziunea Numele / Prenumele Telefon (022)
Director Iurie Dondiuc 270-479 809-500
Anticamera directorului Nona Galețcul 270-479 809-503
Vicedirector medical Ion Arteni 207-924 809-403
Vicedirector pe problemele obstetrical-ginecologice Ălina Bejan 809-501
Vicedirector pe administrare, infrastructură și logistică Alexandru Mateiciuc 271-020 809-504
Managerul serviciului neonatal pediatric Dorina Rotaru 207-925 809-409
Asistenta medicală principală Maria Ursachi 354-794 809-401
Epidemiolog Vasile Andriuţa 809-430
Contabil şef Marina Domenco 354-793 809-405
Contabilitate Secţia materiale 354-789 809-452
Contabilitate Secţia salarizare 809-551 354-793
Casa Galina Vizitiu 809-408
Economist șef Angela Daneliuc 809-553
Specialist pe protecția muncii
Serviciul resurse umane Iulia Ganea 809-444
Jurist Domnica Colța 809-581
Comitetul Sindical Varvara Simionica 809-526
Specialist pe coordonarea  managementului calității Eugenia Guțu 809-488
Inginer pe tehnica medicală Anastasia Nastasiu 809-482
Specialist achiziții Victor Ursu 354-790
Arhiva Larisa Valeanu 809-525
Inginer IT Andrei Doncilă 809-412
Serviciul ingineresc 809-470
Secţia operativă / Dispecerat Liuba Moroi 809-477
Dispecerat Iulia Chiţac 809-550
Serviciul de pază 809-485
Electricieni (gardă) 809-540
Lăcătuşi (gardă) 809-483
Garaj 809-561
Depozit Vladimir Pîrău 809-552
Blocul alimentar 809-438
Centrul Perinatologic (Blocul «A») 
Subdivziunea Şef secţie / Asistenta superioară Telefon (022)
Biroul de informare 809-484
Secţia de internare 809-558
Secția obstetricală nr. 3 Stela Dodu 809-585
Post 809-591
Post, 2 etaj 809-585
Post, 2 etaj 809-583
Post, 1 etaj, lăuzie 809-559
Secția consultativă a Centrului Perinatologic Dumitru Şişcanu 809-418
Mariana Vutcariov 809-538
Recepție 809-560
Cabinet de întrerupere a sarcinii Vasile Zaporojan 809-445
Cabinet de USG (ultrasonografie) Vadim Chetrar 809-512
Secția patologia gravidităţii nr.2 Liviu Sărăteanu 809-568
Ana Postolachi 809-411
Post 809-410
Blocul operator-obstetrical Medic anesteziolog 809-566
Blocul operator-obstetrical 809-496
Centrul Perinatologic (Blocul «K») 
Subdivziunea Şef secţie / Asistenta superioară Telefon (022)
Farmacia Ludmila Ciobanu 354-791 809-586
Secția anesteziologie şi reanimare Ghenadie Severin 809-421
Lidia Grădinari 809-421
Post 809-575
Secția ginecologie aseptică nr.1 Gheorghe Găină 809-578
Natalia Palamari 809-439
Post 809-578
Secția internare a Centrului Perinatologic Cornelia Sîrbu 809-437
Elena Usataia 809-437
Post, ginecologic   809-543
Post, obstetrical   809-545
Secția obstetricală nr. 1 Oleg Patacevschi 809-555
Ana Calancea 809-404
Sala de naştere, etaj 5   809-443
Lăuze, etajul 4, post 1 809-576
Lăuze, etajul 4, post 2 809-501
Secția obstetricală nr. 2 Tamara Bîtcă 809-413
Svetlana Achilina 809-406
Post 1   809-554
Post 2   809-415
Secția patologia gravidităţii nr.1 Grosu Viorelia 809-579
Rodica Ursu 809-436
Post 809-541
Secția patologia nou-născuţilor nr.1 Angela Sinițcaia 809-448
Eudochia Chitoroaga 809-446
Post 809-579
Secția ginecologie aseptică nr.2 Natalia Prodan 809-461
Lidia Guzun 809-435
Post 809-574
Transfuzia sângelui Dona Bobuţac 809-542
Blocul operator obstetrical-ginecologic Galina Maruşciac 809-592
Vera Busuioc 809-592
Laboratorul bacteriologic Ludmila Stratulat 809-571
Laboratorul clinico-biochimic Elena Briceag 809-424
Post 809-423
Secția reanimare a nou-născuţilor nr.1 Vadim Levca 809-425
Post 809-584
Morfopatologie Ala Cerbadji 809-573
Cabinet de USG (ultrasonografie) Iurie Şişniţanu 809-595
Biroul de eliberare a cetificatelor Ludmila Troia 809-419
Cabinet de fizioterapie 809-422
Sterilizare centralizată 809-572
Biroul de informaţie a Centrului Perinatologic 809-557
Centrul Neonatal Pediatric (Blocul «O») 
Subdivziunea Şef secţie / Asistenta superioară Telefon (022)
Secția de Internare a serviciului neonatal-pediatric 809-505
Secția reanimare a nou-născuţilor nr.2 Dorina Rotaru 809-507
Galina Balmuş 809-506
Secția de îngrijire a copiilor prematuri Marian Luceac 809-515
Olga Cernean 809-514
Post 809-518
Secția neurologie infantilă Mariana Pasecinic 809-517
Post 809-517
Post 809-518
Secția psihoneurologie vârstă fragedă Ina Sărăteanu 809-449
Angela Ostrovan 809-449
Post 809-527
Secția patologia nou-născuţilor nr.2 Tatiana Iurcu 809-506
Domnica Popescu 809-506
Post 809-511
Cabinet de fizioterapie 809-519
Serviciul Chirurgical-Somatic (Blocul «E») 
Subdivziunea Şef secţie / Asistenta superioară Telefon (022)
Birou de informaţie 809-434
Secția de internare a servicului chirurgical-somatic Victor Prilipco 809-520
Ana Malinovschi 809-447
Secția chirurgia septică Mihai Sîrbu 809-441
Tatiana Ceban 809-458
Post 809-459
Secția chirurgia aseptică Iurie Ţugui 809-464
Viorica Ciburciu 809-417
Post 809-539
Secția ginecologia septică Iurie Punga 809-402
Vera Ghervas 809-432
Post, etajul 2   809-451
Post, etajul 3   809-454
Medicina fizică și reabilitare medicală Silvia Obor 809-433
Raisa Vataru 809-537
Secția terapie nr.1 Viorel Smolniţchi 809-457
Eugenia Garaba 809-427
Post 809-556
Secția terapie nr.2 809-582
Irina Ceban 809-428
Post 809-516
Secția radiologie 1 Vladimir Malinovschi 809-431
Secția radiologie 2 809-513
Secția anesteziologie şi reanimare a serviciului chirurgical-somatic Ghenadie Severin 809-429
Lilia Moldovanu 809-442
Post 809-531
Blocul operator chirurgical-ginecologic Marina Zacon 809-407
809-588
Cabinet de informaţie şi statistică medicală Ludmila Cușnir 809-420
Laboratorul clinico — biochimic de urgenţă Elena Briceag 809-562
Diagnostică funcţională Galina Andruşciac 809-465
Cabinet de imagistică Egor Nichitin 809-416
Medic de promovare a modului sănătos de viaţă Natalia Şipilova 809-477
Sterilizare Angela Gorincioi 809-498
809-572